Maes Terapi

Maes Terapi

MAES Terapi, uzun vadeli bir bakış açısıyla, çeşitli nörogelişimsel durumları olan bebeklerin ve çocukların gelişimini optimize etmek için bir terapi yaklaşımıdır.

-MAES Terapi beyin terapisidir. Ortaya çıkan sonuçlarla değil sorunun esas kaynağı olan vücudun kondüktörü beyin ile ilgilenir. Her harekette, her pozisyonda beyni eğitmeyi, hareketi beyne öğretmeyi amaçlamaktadır.

Farklı beyin bölgelerinin birbiriyle bağlantı oluşturması için çalışılır. Çocuğa direkt bir çözüm sunmak yerine öğrenmeyi ve problem çözmeyi öğretir.

-MAES Terapi görevler( dönme, oturma, ayakta durma gibi) üzerinde değil bu görevleri yapmak için gerekli olan beceriler( görme, duysal işlemleme, koordinasyon gibi) üzerinde çalışır. Üst seviye becerilerle alt seviyedeki görevler üzerinde yüksek motivasyonla çalışılır.

Temelden en düşük görevlerle başlayarak o görevlerde çocuğun repertuarını artırıp üst seviyelere çıkılır. Taskın zorluğunu azaltmak için komponentleri kolaylaştırmak, olası kötü sonuçları azaltmak, çocuğun üzerindeki baskıyı azaltmak, multi taskı azaltmak ve zaman baskısını ortadan kaldırmak gereklidir.

HEMEN ARA

Ücretsiz Danışma Hattı (0212) 428 40 50

Fizik Tedavi Eğitimlerimiz ve Uygulamalarımız hakkında detaylı bilgi almak için çekinmeden bizi arayabilirsiniz. Dilerseniz Whatsapp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.


Afyon Kocatepe Üniversitesi Protez ve Ortez bölümünden mezun olan uzmanımız daha sonra Haliç Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon bölümünü başarı ile bitirmiştir. Eğitim hayatına Bahçeşehir Üniversitesi – Kayropraktik alanındaki Yüksek Lisansı ile devam etmiştir. Osteopati – Manuel Terapi – Kuru İğne – Pilates – Kinezyolojik Bantlama – Lenf Ödem Tedavisi – West Akupunktur – Kupa Terapi – Hacamat – Hirudoterapi - Trigger Point Tedavisi – Fasyal Gevşetme ve Derin Doku Masajı alanlarında eğitimler alarak uzmanlaşmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
Powered by